„Stopień kategoryczności opinii eksperta sądowego jest odwrotnie proporcjonalny do jego doświadczenia.”

Prof. L. Wachholz

 

Jesienne spotkania z kazuistyką 2024 rok

„CASUS” Kraków-Katowice

11-13 września 2024 r.

 

Drodzy nieprzypadkowi, ale chętni i zainteresowani uczestnicy!

 

Nie wiemy, czy Wam też tak wskazówki zegara mkną rączym pędem, bo nadszedł już wiosenny moment, kiedy, zgodnie z zapowiedzią umieszczoną w pierwszym komunikacie, chcemy przedstawić więcej praktycznych i technicznych szczegółów dotyczących konferencji naukowej pt. „Jesienne spotkania z kazuistyką”. Ależ ten czas śmiga. Wydaje się, że pierwszy anons wysłaliśmy raptem trzy tygodnie temu.

Pragniemy ponownie gorąco Was zaprosić na to spotkanie, organizowane w zacnym gronie przez Katedrę Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Katedrę Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz Instytut Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod patronatem Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Profesora Tomasza Szczepańskiego.

Zależy nam bardzo na umożliwieniu osobistego spotkania się uczestników, co gwarantuje nie tylko wymianę doświadczeń, ale ma też niebagatelny walor towarzyski. Zatem raz jeszcze podkreślamy, że konferencja odbędzie się wyłącznie w trybie stacjonarnym bez tworzenia wersji hybrydowej – co stało się zwyczajem w czasach postpandemicznych.

Obrady odbędą się w gościnnym Hotelu Ostaniec w Podlesicach, w pięknych zakątkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, na pograniczu Śląska i Małopolski w dniach 11-13 września 2024 r. W ramach chwili relaksu będzie można skorzystać z przyjemnej strefy SPA oraz bardzo atrakcyjnych szlaków spacerowych w okolicy😊

Wątpiącym i dbającym o szczegóły wyjaśniamy, że „Jesienne spotkania” wypadają w miesiącu wrześniu, który choć kalendarzowo jest jeszcze zaliczany do lata, to według podziału klimatyczno-meteorologicznego należy już do jesieni. 😉

Przypominamy, że w swoim założeniu konferencja poświęcona jest tematyce kazuistycznej z zakresu medycyny sądowej i innych pokrewnych nauk sądowych (genetyki, toksykologii, psychologii, balistyki, mechanoskopii itd.). Chcemy położyć nacisk na spojrzenie interdyscyplinarne w przypadkach, gdzie różne gałęzie wiedzy spotykają się razem w próbie rozstrzygania wątpliwości i rozwiązania istotnych problemów. Niebagatelną kwestią jest to, że w taki sposób wszyscy możemy poszerzyć horyzonty swojej wiedzy w obszarach, którymi nie zajmujemy się na co dzień. Od autorów oczekujemy przedstawienia krótkich (do 15 minut), esencjonalnych, ale wyczerpujących i opracowanych z odniesieniem do naukowego piśmiennictwa, wystąpień prezentujących wieloaspektowe, ale również praktyczne spojrzenie na omawiane przypadki kazuistyczne.

 

Szczegóły dotyczące wysokości opłat można znaleźć tutaj -> http://ptmsik.pl/oplaty-2024

 

Terminarz:

 

zgłaszanie wystąpień – nadesłanie streszczenia do 30 czerwca 2024 r.

rejestracja i wniesienie opłaty konferencyjnej do 31 lipca 2024 r.

 

Wszelkie aktualizowane informacje odnośnie „Jesiennych spotkań z kazuistyką”, formularz rejestracji, wzór streszczenia, regulamin konferencji, program i inne znajdą Państwo na uruchomionej właśnie stronie:

http://ptmsik.pl/casus2024 a pytania i sugestie kierujcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

W imieniu Komitetu organizacyjnego

 

Dr med. Filip Bolechała                                                                         Dr med. Christian Jabłoński