„Stopień kategoryczności opinii eksperta sądowego jest odwrotnie proporcjonalny do jego doświadczenia.”

Prof. L. Wachholz

 

Jesienne spotkania z kazuistyką 2024 rok

„CASUS” Kraków-Katowice

11-13 września 2024 r.

 

Drogie Koleżanki i Drodzy Koledzy!

 

Zgodnie z naszą obietnicą, mamy przyjemność zaprosić na kolejną edycję konferencji naukowej z cyklu „Jesienne spotkania z kazuistyką”, gdzie bazując na poznawaniu i analizie oraz wspólnej dyskusji dobrze opracowanych, nowych przypadków „młody adept i stary wyjadacz” medycyny sądowej lub pokrewnych nauk kryminalistycznych, może poszerzyć horyzonty swojej wiedzy. W końcu jak powiedział Platon „Nic nie dzieje się przypadkowo, zawsze jest jakaś przyczyna i konieczność”.

Z nieukrywaną radością pragniemy poinformować, że tym razem i prawdopodobnie już na stałe, konferencja organizowana będzie nie tylko przez Katedrę Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i Katedrę Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, ale także przez Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Jesteśmy przekonani, że poszerzy to i uatrakcyjni formułę naszych spotkań, gdyż zgodnie z pierwotnymi założeniami chcemy położyć nacisk na spojrzenie interdyscyplinarne, gdzie różne nauki sądowe spotykają się razem w próbie rozstrzygania wątpliwości i rozwiązania skomplikowanych problemów. Dlatego też choć obrady rozpoczną się rano 12 września, to konferencja zacznie się nieformalnymi „azaliż J” wielkiej wartości spotkaniami towarzysko-naukowymi już wieczorem 11 września.

Pragnąc jak największej integracji naszego środowiska organizujemy konferencję, która definitywnie odbędzie się wyłącznie w trybie stacjonarnym.

Druga edycja będzie miała miejsce na granicy województw małopolskiego i śląskiego – w Hotelu Ostaniec, który znajduje się w pięknej Jurze Krakowsko – Częstochowskiej u podnóża Góry Zborów. Jeżeli miejsce Wam się spodoba i spełni oczekiwania, to może zostać naszą „bazą kazuistyczną” na następne lata.

Na przełomie lutego i marca opublikujemy II komunikat, w którym poznacie techniczne szczegóły konferencji dotyczące między innymi kosztów, terminów zgłoszeń, rejestracji itp.

Wszystkie dane będą publikowane na stronie http://ptmsik.pl/casus2024, a wszelkie pytania i sugestie kierujcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Zbierajcie pomysły, czekamy na Was z radością! Vamos ;)

 

W imieniu Komitetu organizacyjnego

 

Dr med. Filip Bolechała                                                                         Dr med. Christian Jabłoński