Stopień kategoryczności opinii eksperta sądowego jest odwrotnie proporcjonalny do jego doświadczenia.

Prof. L. Wachholz

 

Jesienne spotkania z kazuistyką

CASUS” Kraków-Katowice

16-17 września 2022 r.

 

Szanowni Państwo! 

  Czas upływa konsekwentnie, więc zgodnie z zapowiedzią umieszczoną w pierwszym komunikacie i ponownie gorąco Was zapraszając, pragniemy niniejszym przedstawić więcej praktycznych i technicznych szczegółów dotyczących konferencji naukowej pt. „Jesienne spotkania z kazuistyką”, organizowanej wspólnie przez Katedrę Medycyny Sądowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Katedrę Medycyny Sądowej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  Definitywnie przewidujemy i nastawiamy się, że konferencja ta odbędzie się w formacie stacjonarnym. Zależy nam bardzo na umożliwieniu osobistego spotkania się jej uczestników, co gwarantuje nie tylko wymianę doświadczeń, ale ma też niebagatelny walor towarzyski.

  Obrady odbędą się w Centrum Dydaktycznym Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Krupniczej 33A, które mieści się w ścisłym śródmieściu Krakowa.

  Przypominamy, że w swoim założeniu konferencja poświęcona jest tematyce kazuistycznej z zakresu medycyny sądowej i innych nauk sądowych z nią współpracujących (genetyki, toksykologii, psychologii, balistyki, mechanoskopii itd.). Chcielibyśmy położyć nacisk na spojrzenie interdyscyplinarne w przypadkach, gdzie różne gałęzie wiedzy spotykają się razem w próbie rozstrzygania wątpliwości i rozwiązania skomplikowanych problemów. Od autorów oczekujemy przedstawienia krótkich (do 15 minut), esencjonalnych, ale wyczerpujących i opracowanych z odniesieniem do naukowego piśmiennictwa, wystąpień prezentujących wieloaspektowe, ale również praktyczne spojrzenie na omawiane kazusy.

  Koszt udziału w konferencji wynosi 500 PLN, a opłata obejmuje możliwość udziału czynnego lub biernego, materiały konferencyjne, przerwy kawowe i lunchowe oraz spotkanie integracyjno-towarzyskie w nieformalnej atmosferze, na które zapraszamy wieczorem 16 września na krakowski Kazimierz do lokalu „Tajemniczy Ogród” Plac Nowy 9. Będzie istniała również możliwość udziału w samym spotkaniu integracyjnym osoby towarzyszącej, nie będącej uczestnikiem konferencji – koszt 250 PLN.

Terminarz:

  • zgłaszanie wystąpień – nadesłanie streszczenia do 30 czerwca 2022 31 lipca 2022
  • rejestracja i wniesienie opłaty konferencyjnej (również za osobę towarzyszącą na spotkaniu) do 31 lipca 2022

Wszelkie aktualizowane informacje odnośnie „Jesiennych spotkań z kazuistyką”, formularz rejestracji, wzór streszczenia, regulamin konferencji, program i inne znajdą Państwo tutaj na stronie http://ptmsik.pl/casus2022 a pytania i sugestie kierujcie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  Z czasem pojawią się tutaj również propozycje hoteli znajdujących się w pobliżu miejsca obrad.

W imieniu Komitetu organizacyjnego

Dr med. Filip Bolechała                                                                                               Dr med. Christian Jabłoński

 

Sponsorzy: